Srpen 2012

Miluju

30. srpna 2012 v 15:59 By_me!!!
Miluju tvé oči, když se na mě dívají,
miluju tvé rty, když mě něžně líbají.
Miluju tvé srdce, když zrychleně buší,
miluju tvé řasy, malované černou tuší.
Miluju tvůj hlas, když mi něco vyprávíš,
miluju pohled na tebe, když ke mě přicházíš.
Miluju ty okamžiky, když se na mě díváš,
miluju tvůj úsměv, který při tom míváš.
Miluju to bezpečí, když mě pevně objímáš,
miluju tvůj výraz, když okolní svět nevnímáš.
Miluju tvou náruč, kde jsem tak šťastná,
miluju ty naše plány, kde budoucnoust je krásná.
Miluju ty vzpomínky, kde jsme jen spolu,
miluju tvou pomoc, když zrovna padám dolů.
Miluju tvé smsky, které mě zahřejí,
miluju tvá slova, která mi dobrou noc přejí.
Miluju tvé tajné zbrané, když mě chceš přemluvit,
miluju tvou odhodlanost, když si chceš za svým jít.
Miluju tvé tričko, které ti můžu vzít a oblíct si ho,
miluju ty situace, kdy se s tebou můžu smát.
Miluju ty chvíle, kdy s tebou můžu být,
miluju ty noci, kdy o nás dvou můžu snít.
Miluju ty skladby, které nás vážou k sobě,
miluju tvou provokaci, když mě zlobíš hodně.
Miluju tu cestu, když jdu za tebou,
miluju ty pocity, které mě tam vedou tomu.
Miluju dost věcí, ale nejvíce tebe!

Nespavost? Jak s ní bojovat

20. srpna 2012 v 17:16 Ostatní rady a tipy
Blíží se škola, zase nervy z učení, písemek, z nových učitelů. V noci nemůžete usnout, převalujete se z boku na bok a obracíte polštář. Proto jsem se rozhodla napsat sem pár rad které by vám mohli pomoci usnout.

Mléko a medem
Říká se že sklenice teplého mléka s medem působí prospěšně na naše smysly a pomáhá při usínáni. Med je zdravý a jeho příznivé účinky na organismus jsou velmi známé. V kombinaci s mlékem - jako sladký nápoj, který zkracuje dobu usínání. Ještě lepší je, když si napustíte horkou vanu a tuto pochoutku v ní vypijete.

Bylinky
Jako bylinka proti nespavosti je velmi dobrá měduňka. Má uklidňující účinky a není návyková jako prášky na spaní. Jako další je tu levandule, krásně voní a levandulová koupel je příjemná a uklidňující. Uvolňuje tělo i mysl takže vám zaručí kvalitnější spánek.
Čaje proti nespavosti
V lékárně seženete i speciální čaje proti nespavosti. Jsou vyráběny z bylin, ale oproti klasickým bylinným odvarům v sobě mají chemické látky, které mají navodit lepší spánek. Jedná se ale o velmi malé množství, takže jsou tyto čaje prodejné bez lékařského předpisu. Výběr je opravu velký a příprava snadná - stačí zalít jeden pytlík vařící vodou.

Aromatický roll-on
Pokud zrovna nemáte k dispozici mléko s medem či bylinný odvar, může se vám hodit aromatický roll-on. Jedná se o tyčinku, která obsahuje aromatické oleje a výtažky z bylinek. Stačí si s ní potřít pulzní body na krku a zápěstích a po pár minutách se ocitnete v říši sladkého spánku. Pokud máte citlivější pokožku, je lepší si roll-on vyzkoušet na kůži ještě před samotnou koupí.

Prášky na spaní
Poslední rada, která váš spánek zkvalitní, jsou prášky na spaní. Jejich užití je ale třeba prodiskutovat s lékařem, který posoudí, zdali je skutečně potřebujete. Ani prášky ale nejsou stoprocentně spolehlivé. Ne vždy to funguje tak, že po spolknutí tabletky ihned usnete. Neusnadňují tedy usínání, ale jejich účinek se projeví vždy až při spánku. Jen tak něco vás nevzbudí.
Nespavost je nepříjemná věc, a pokud má trvalejší charakter, může způsobit i zdravotní potíže. Přesto je nejlepší vyzkoušet nejprve všechny přírodní metody a až poté se vypravit za lékařem pro recept na prášky na spaní. Někdy prostě stačí jít si odpoledne zaběhat a pořádně se unavit.Smrti má milá

16. srpna 2012 v 20:54 Quotations
Smrti líbezná, smrti má milá,
když do planých růží ukládáš k spánku
bez duše těla, chladná a bílá,
napospas zemi, napospas vánku.


Smrti má milá, smrti neživá,
když k ránu vstává, má na kahánku.
Když večer usíná, v noci jen přežívá
a děsí se jitra, děsí se spánku.


Pokoj tělu a do duše klid,
smrti má předrahá,
na chvíli setrvej a nech žít.


Tobě se klaním, životu též,
smrti má líbezná, smrti má milá,
když ukládáš k spánku prachsprostou lež.Až do smrti...

15. srpna 2012 v 22:08 By_me!!!
Tvá krása je jako rozkvetlá růže pod sluneční oblohou, Tvé rty jako krásný západ slunce nad mořskou hladinou a Tvé vlasy jako něžná vůně vanoucí zahradou. Sice Tě tak málo znám,ale jsi pro mě vším...Plnou hlavu Tě mám snad ani nevím o čem sním. Ty jsi mé štěstí, můj vysněný cíl, můj malinký polštářek na kterém spím. Miluji Tě a není to bezdůvodně. Miluji Tě jak v noci tak i ve dne. Naše láska naplňuje můj život štěstím, dává mu smysl a já díky Tobě vím jak je nádherné někoho jako Tebe milovat. V mém srdci nebude nikdy místo pro někoho jiného, jen pro tebe a to navždy. Až do smrti, mé srdce bude jen Tvé.

Hvězda...

15. srpna 2012 v 22:01 By_me!!!
Každá hvězda má svůj příbeh...


Sny...

15. srpna 2012 v 21:56 By_me!!!
Jak v řádkách, houfy písmen a vět, ve starých knihách, umět chci, v Tvých očích číst. V Tvých hnědých očích za úsvitu přečíst každou, každičkou Tvoji větu. Nauč mě číst sonety v Tvé duši. O lásce co jsi ztratil, tam v Tvé duši, o lásce a Tvé touze, snech chci v Tobě číst a číst dlouze. Každý román ve Tvé mysli, vědět co máš za úmysly. Můžu snít, můžu s Tebou být. Když jsem ti na blízku, když jsme spolu, není mi do bolu, je mi krásně, v srdci nemám třísku. Nauč mě číst, jak řádky časopisů, jak stránky našich letopisů, chci přečíst báseň co v srdci máš, chci vědět komu ji dáš a pro koho píšeš její sloky. Já mohla bych je číst i roky.