→Metál Styl

28. ledna 2011 v 13:20 |  StyLe<
Heavy metal:
Jeden z nejoblíbenějších metalových stylů, který se vyznačuje především velkou melodičností a vysoko položeným, čistým zpěvem. Bývá poměrně rychlý a často se v něm objevují sborově zpívané refrény.

Power metal:
V tomto příjemně melodickém stylu je velký důraz kladen na texty, jež popisují hlavně doby dávných válek a mystických bojovníků, kteří se jich účastnily.


Speed metal:
Je to velice rychlá verze heavy metalu, jehož melodičnost bývá většinou poražena pouze neuvěřitelnými hlasy zpěváků.


Trash metal:
Jedná se o styl, o poznání tvrdší než styly předešlé, u něhož je většinou důraz kladen na rychlou a agresivní hudbu.


Death metal:
Asi nejtvrdší styl, který se dá nalézt. Je charakteristický chroptivým zpěvem, kterému častokrát není ani rozumět a častými boostry kytar. Texty bývají často kritické vůči společnosti.


Doom metal:
Tento styl také obsahuje chroptivý zpěv, který je hlavním znakem death metalu, ale často se k němu připojuje vysoký ženský hlas a hlavně je zde mnohem pomalejší hudba. Také se zde velmi často objevují hudební nástroje jako housle, violoncela a flétny.


Black metal:
Stále poměrně tvrdý styl, ale položený do o něco vyšších tónin, což se týká jak hudby, tak i zpěvu. I zde se využívají nástroje jako klávesy, housle a violancela. Mnoho black metalových skupin používá jako svou image bíle obarvené tváře okrášlené různými černými pošklebky. :)))


Grind core:
A hned se zdá, že death metal není tak tvrdý jak na první poslech zněl. Tento styl je jeho mnohem tvrdší a brutálnější verze, což se týká hudby i zpěvu.
Industrial :metal
Jde o hodně rychlý metal, doplněný kovovými a dunivými zvuky strojového typu.

·

Gothic metal:
Je to vlastně odlehčená a melodičtější verze doom metalu. Vyznávají se zde především hluboké, čisté, mužské hlasy, propletené s vysokými ženskými hlasy. Opět se zde objevují různé hudební nástroje, které nepatří zrovna do skupiny metalových. Celkově tento styl připomíná starobylou hudbu, okořeněnou perfektní melodii a hlasy.


Progresive metal:
Jedná se hlavně o skupiny, jenž se skládají z hudebníků, kteří mají svůj hudební vrchol už za sebou a hrají takový průřez tou měkčí polovinou metalu. Dá se říci, že v některých oblastech až hraničí s rockem.


Atmospheric metal:
Tento styl je asi nejměkčí součástí metalu, jedná se o pohodovou hudbu, doplněnou o zvuky přírody, která se hodí spíše pro relaxaci.


Folk metal:
Opět jde o tu měkčí část metalu, ve které si skupina většinou vezme nějakou známou melodii a upraví ji do podoby metalu. Často se používají nástroje charakteristické pro danou zemi.

·

Symphonic metal:
Metal skloubený se symfonickým orchestrem. Pokud se povede vyvážit metal s vážnou hudbou tak, aby jedno nerušilo to druhé vzniká naprosto neuvěřitelná kombinace, ale není mnoho skupin, kterým se to povede.


Dark metal:
Styl více než podobný black metalu, vybroušený špetkou gothic metalu.


White metal:
Název zahrnující všechny styly, které mají co dočinění s křesťanskými texty a podobně.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 6. června 2011 v 7:44 | Reagovat

Gothic metal je kravina. Nemá to s gothikou vůbec nic společného, je to komerční název. To, co se označuje za gothic metal je většinou symphonic metal s prvky např. power metalu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama