Cyber(gothyc)style

28. ledna 2011 v 13:34 |  StyLe<
Je to subkultura,která v sobě pojí prvky industrial,raveové a klubové módy.Naproti klasickým goths mají její příznivci raději elektronickou taneční hudbu. (EBM...) ( Doufám,že nebude vadit,když to protentokrát vezmu bez nějaké historie :))

Inspirace → Tak tou je především daleká (možná i blízká ? kdo ví) budoucnost....tedy tak,jak ji známe ze sci-fi filmů :).Nové technologie,elektronika,různé implantáty...vždyť víte :)

Móda → Typického cyber gotha (ačkoliv slovíčjo goth je trochu zavádějící,neb tento styl de facto s gotikou nemá moc co dělat) poznáme většinou podle černého oblečení doplněného o různé odstíny neonových barev - klade se důraz především na kontrast.Oblečení bývá často z PVC a jiného lesklého materiálu.Vlasy zdobí různé jak jinak než neonové příčesky,například v podobě dreadů (tzv. falls) a různých paruk (ani zde nejsou neobvyklé nezvyklé materiály typu obvody).To je doplněno ještě barevnými brýlemi - goggles - nosícími se na čele.Zkrátka cyber móda působí tak trochu jako sci-fi móda,móda z budoucnosti...
Hudba → Nelze cyber přiřadit jeden jediný žánr.těch žánrů tu bude trochu víc.Hudba,která by se sem dala zařadit,v sobě mísí napřílklad prvky futurepopu,trance 90. let,industrialu,EBM...ale i darkwave a goth.
Jako průkopníky "cyber hudby" a zakladatele futurepopu lze nazvat VNV Nation a
Apoptygma Berzerk.Je pravdou,že spousta kapel se jimi inspirovala až příliš a vzniklo tak několik "kopií" těchto legendárních kapel.
Cyber goths se často nebrání ani poslechu jiné elektronické hudby typu drum'n'bass,electro pop a jiné...


jedna z nejslavnějších EBM kapel Front 242

Kapely → Jmenujme si za každý žánr,který se nějaký způsobem dotýká cyber pár nejznámějších/nejzajímavějších kapel :) Žánry se ale hodně mísí,takže je to mnohdy těžké kapelu někam zařadit.

EBM = Front 242,Front Line Assembly,:wumpscut:...z novějších třeba Angelspit,Noisuf-X,Psyclon Nine atd.

Future/Synth Pop = Depeche Mode,VNV Nation,Apoptygma Berzerk,Assemblage 23,De/Vision...

Dark Electro/Electronic = Project Pitchfork,The Birthday Massacre,...

Industrial = Skinny Puppy,Laibach,Psychic TV...


Combichrist,jeden z dalších známých představitelů EBM
Cyber a gotika → Cyber a gotika jsou 2 věci a nemůžeme to slučovat.Porovnejte si třeba Specimen a Project Pitchfork - docela dost velký rozdíl.Ačkoliv jsem někde četla,že se vlastně zrodil z gotiky,dnes s ní zkrátka nemá moc co dělat (až na ten často užívaný název cyber gothic).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Laira Laira | Web | 28. ledna 2011 v 13:47 | Reagovat

zajímavé ...

2 lada lada | 1. května 2011 v 9:34 | Reagovat

cyber gothic je podle myho jenom stejna slatanina jako treba scene. par lidi to tak nazvalo a tak to je. kravina.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama