Leden 2011

Emo

28. ledna 2011 v 13:36 StyLe<
V poslední době po celém světě získává na stále větší oblibě svérázný, no dostatečně výrazný styl, rozpoznatelný na první pohled. Řeč je o nyní módním stylu EMO. Stejně jako všechny nové trendy není Emo výjimkou a obrůstá celou řadou pověr a drbů, začaly se kolem něj formovat nejneuvěřitelnější story. Pokusíme se vypořádat s EMO jako se stylem chování, jako s proudem šířícím se nyní mezi partami teenagerů.
Především poukážeme na to, že výrostky, hlásící se ke stylu EMO, nejvíce ze všeho přitahuje černá barva oblečení v kombinaci dalších výrazných (například růžových) barevných odstínů. Kdo není v obraze, pomyslí si při spatření exempláře EMO, že je to roker. Ovšem je to chyba, anebo prostý klam. Množství všelijakých přívěsků, nátepníků na zápěstích a také obliba železných doplňků na náramcích a opascích nebo ustříhnuté rukavice samozřejmě připomínají rokery, ale jenom vzdáleně. Nasmí vás zarážet nebo zmýlit ani džíny s velkým množstvým nýtů. Věřte, že před vámi stojí výrazný a nezapomenutelný představitel nového hnutí, které už dávno přerostlo v celou subkulturu.
Láska ke svobodě, výrazné individuálnosti a mládežnické nezávislosti odvedli dobrou práci a EMO jsou z jedné strany ve svých skutcích lehkomyslní, ale v něčem zas velmi důslední a přesní. Posuďte sami. Jestliže dříve byl mejkap především ženskou vymožeností, tak dneska ho můžete vidět i na mladých obličejích kluků, kteří našli svůj styl v tomto hnutí. Cit pro styl a takt je vidět na první pohled na tenké a pečlivé černé podmalbě očí. Stylové a hezké. Vše to navíc podtrhuje mimořádná stylová patka černé nebo kaštanové barvy, zakrývající jedno oko, takový hlavní poznávací znak milovníků EMO.
Kde se to všechno vzalo? Kdo byl tím průkopníkem téhle velikolepé zvláštnosti?
Obecně - slovo EMO je samo o sobě prostě zkratka obyčejného a v češtině známého slova - EMOCIÁLNÍ. A sám termín EMO označuje osobitou odnož hardcorové muziky. Styl interpretace téhle hudby je dobře zapamatovatelný, tj. z jedné strany melodická a naproti tomu chaotická muzika pohromadě se silnými a výraznými emocemi interpreta, blížící se až histerii, těžko někoho nechá lhostejným.
Pomineme-li všechny domněnky a fámy, tak současný styl EMO je máločím podobný svému praotci. Málokdo z dnešních Emo-kids a dalších představitelů tohoto směru zná, odkud opravdu přišla tahle větev ponejprv hudebního, a nyní už celého subkulturního proudu.
Všechno, co se dnes schovává pod obecným názvem EMO, je pouze povedená slovní hříčka managera a promoterů ve své době velmi populární skupiny «Embrace», která zářila v první polovině 80. let minulého století. Kapelu odlišovala důrazná emocionálně-lyrická hudba středního tempa s velkým množstvím kytarových popových grifů. Celé se to stalo základem pro zrození nového stylu pohybu sXe, který se stal rychle populárním jak mezi emákama, tak i hardcoristama.
V té době, v hlavním městě USA - Washingtonu, existovalo, vznikalo, nebo se rozvíjelo hodně podobných skupin s různými rockovými jmény, které směřovaly k souzvuku melodického vokálu a rockového tempa. Mezi nimi byly například Shudder to Think, Marginal Man, Soulside, Ignition, Gray Matter, Fire Party, Rain, Shudder to Think.
Zvlášť je třeba se zmínit o dnes již málo známém kolektivu s názvem Emotion Boys (ЕВ). Jeho zpěvák, John Wire, nosil jméno IMO, v anglojazyčné verzi Emo. Téhle kapele předpovídali velkou budoucnost, i když za tři roky práce mohli muzikanti oblažit své příznivce pouze jedniným albem «All for love». Bohužel se za nějaký čas skupina rozpadla, i když se jejich hudební styl, srovnatelný s dnes neméně populárním pop-rockem, zachoval dodnes i s uměním přitahovat k sobě holky během zpěvu emocionálních a osobními strastiplnými obavami naplněných písní. Očevidně tenhle líbivý styl vyšel od kapely «Emotion Boys». Těžko se někomu dařilo něčím oponovat proti pohledným a stylovým chlapíkům, kteří ke všemu ještě i s velkým zápalem zpívali o neopětované lásce, rozbitých a rozervaných citech. Mimochodem, na vrcholu populárnosti jméno frontmena, přesněji jeho zkrácená přezdívka, začalo přecházet na všechny zúčastněné a asociovat se ne pouze s jedním člověkem, ale s celou skupinou. A to už je zrození stylu. Tak se i stalo. Prošlo něco málo času a samotnou skupinu začali prostě nazývat EMO. A zvuk kapel, hrajících hudbu v podobném stylu, začali nazývat «klasickým washingtonským zvukem». A samy skupiny přijaly název «Emocore»
.m- emo girl singing on top of her speaker pic

Cyber(gothyc)style

28. ledna 2011 v 13:34 StyLe<
Je to subkultura,která v sobě pojí prvky industrial,raveové a klubové módy.Naproti klasickým goths mají její příznivci raději elektronickou taneční hudbu. (EBM...) ( Doufám,že nebude vadit,když to protentokrát vezmu bez nějaké historie :))

Inspirace → Tak tou je především daleká (možná i blízká ? kdo ví) budoucnost....tedy tak,jak ji známe ze sci-fi filmů :).Nové technologie,elektronika,různé implantáty...vždyť víte :)

Móda → Typického cyber gotha (ačkoliv slovíčjo goth je trochu zavádějící,neb tento styl de facto s gotikou nemá moc co dělat) poznáme většinou podle černého oblečení doplněného o různé odstíny neonových barev - klade se důraz především na kontrast.Oblečení bývá často z PVC a jiného lesklého materiálu.Vlasy zdobí různé jak jinak než neonové příčesky,například v podobě dreadů (tzv. falls) a různých paruk (ani zde nejsou neobvyklé nezvyklé materiály typu obvody).To je doplněno ještě barevnými brýlemi - goggles - nosícími se na čele.Zkrátka cyber móda působí tak trochu jako sci-fi móda,móda z budoucnosti...
Hudba → Nelze cyber přiřadit jeden jediný žánr.těch žánrů tu bude trochu víc.Hudba,která by se sem dala zařadit,v sobě mísí napřílklad prvky futurepopu,trance 90. let,industrialu,EBM...ale i darkwave a goth.
Jako průkopníky "cyber hudby" a zakladatele futurepopu lze nazvat VNV Nation a
Apoptygma Berzerk.Je pravdou,že spousta kapel se jimi inspirovala až příliš a vzniklo tak několik "kopií" těchto legendárních kapel.
Cyber goths se často nebrání ani poslechu jiné elektronické hudby typu drum'n'bass,electro pop a jiné...


jedna z nejslavnějších EBM kapel Front 242

Kapely → Jmenujme si za každý žánr,který se nějaký způsobem dotýká cyber pár nejznámějších/nejzajímavějších kapel :) Žánry se ale hodně mísí,takže je to mnohdy těžké kapelu někam zařadit.

EBM = Front 242,Front Line Assembly,:wumpscut:...z novějších třeba Angelspit,Noisuf-X,Psyclon Nine atd.

Future/Synth Pop = Depeche Mode,VNV Nation,Apoptygma Berzerk,Assemblage 23,De/Vision...

Dark Electro/Electronic = Project Pitchfork,The Birthday Massacre,...

Industrial = Skinny Puppy,Laibach,Psychic TV...


Combichrist,jeden z dalších známých představitelů EBM
Cyber a gotika → Cyber a gotika jsou 2 věci a nemůžeme to slučovat.Porovnejte si třeba Specimen a Project Pitchfork - docela dost velký rozdíl.Ačkoliv jsem někde četla,že se vlastně zrodil z gotiky,dnes s ní zkrátka nemá moc co dělat (až na ten často užívaný název cyber gothic).

Disko style

28. ledna 2011 v 13:31 StyLe<
Každý má svůj individuální styl, najděte si presně to co vyhovuje právě vám, nenechejte se unést módní vlnou a oblíkejte sa tak aby jste se cítili pohodleně. No pozor! Na akci či diskotéku se nebojte riskovat a předvést i zajímavé kreace. Fantazie zůstává na Vás!
Nenakupujte na každou akci nové a nové hadříky! Použijte svojí nápaditost a ve skřini můžete najít neuvěřitelné fantastické kombináce, ktoré vám budou všichni jen závidět.
Dívky a nezapomeňte na líčení - odstíny které ladí s Vaším outfitem a hlavně líčidla, které netřeba večer upravovat a zostanou na svojim místě nerozmazaná řadně dlouho.
Účes - každému se líbí něco jiného, neopičte se po kamarádkach nebo módních časopisech! Vytvořte si vlasy do podoby která Vám najvíc sekne. Rozpuštěný účes ješte nic nezkazil - ovšem u čistých umytých vlasech :-)


Retro Style

28. ledna 2011 v 13:30 StyLe<
ÚVOD
Retro styl se zaměřuje nejvíce na starší hudbu, starší styl oblékání atd...Retro vystihuje převážně šedesátá až sedmdesátá léta. I když je tento styl poměrně málo známý, retro lidí stále více přibývá! Pokud tento styl ještě neznáš, máš možnost se s ním právě seznámit! Třeba právě tento styl se ti zalíbí!!!

LÍČENÍ
Retro dívky se moc nelíčí, stačí jen hodně výrazná rtěnka, nejlepší je rudě červená. Nanést světlý make-up a pudr. Tipickou retro dívkou je Kathryn Morris, kterou můžete vidět v úspěšné kriminálce Odložené případy. Dále retro dívky mívají řasenku, černou linku, ale nesmí se to moc přehánět! Retro dívky se moc nelíčí, jak bylo již uvedeno...

OBLEČENÍ
Oblečení je převážně staromodní, ale i přesto vypadá IN. Nosí se kostkované, puntíkované, kárované apod...oblečení. Například šaty, na které se ještě hodí pásek, potom to bude vypadat skvěle! Barvy jsou především červené, černé a bílé. Dále se ale nosí i fialová barva, šedá atd.. Retro oblečení je prostě Cool, i když někomu připadá moc staromodní...

DOPLŇKY
Retro doplněk jsou veliké korále, nejhezčí jsou bílé nebo černé barvy , také náramky, buť plastové, nebo dřevněné, ale všechny vypadají moc dobře! Dále je to také samozdřejmě šála! Mívá často nevýraznou barvu,a je většinou vzorovaná, například puntíkovaná, károvaná atd... Dále jsou to brýle, veliké sluneční brýle. Brýle se vybírají podle pleti obličeje, nejčastější jsou černé, nebo červeno-hnédé brýle s velikými obloučky.

Punk Style

28. ledna 2011 v 13:29 StyLe<
K punku patří i styl oblékání. Úzké potrhané džíny, vysoké boty, rovněž něčím provokující tričko , kožená nebo džínová bunda. Samozřejmě nesmí chybět nějaký ten řetěz, zámek(samozřejmě visací) , ale ti odvážnější si mohou vzít třeba i petlici, no konečně proč ne, že?!!
A v neposlední řadě spínací špendlíky. V letních dnech jsou oblíbené pod kolena zastřihnuté kalhoty, nejčastěji červené(popřípadě jiné provokující barvy) a vysoké boty nahradí v tomto případě vietnamky. Oblíbená jsou i hadrová či kožená sáčka po vzoru Sex Pistol´s, ozdobená několika spínacími špendlíky. Nesmí chybět ani správný účes, ať už je to číro, bodliny nebo jen tak "rozcuchané " vlasy, to vše mnohdy barvené. A když pak vyjdete do ulic a lidé na vás čumí s otevřenou hubou, pak je to to pravé. Někteří punkeři tvrdí, že punk je v oblečení, to ale není pravda, podle mě je punk hlavně v hlavě, je o svobodě a oblečení se v něm používá jen v provokaci okolí a znázornění toho, co jsme… Nezáleží, jestli máš číro na hlavě, musíš ho mít hlavně v hlavě!!!

Rocker hair

Sárí

28. ledna 2011 v 13:28 StyLe<
Sárí je nejstarší stále běžně nošený oděv na světě. A přitom je úplně jednoduchý - je to vlastně jen pruh látky, který se dá zavinout na tělo mnoha způsoby. Oba jeho okraje bývají zdobeny výšivkou nebo tiskem, nejvýraznější zdobení ale bývá na jednom jeho konci. Tomu se říká pallu, pallava nebo headpiece. Jde o dekorativní ukončení sárí, které se může nosit přes rameno anebo přes hlavu jako závoj. Nejčastěji se sárí nosí v Indii, Nepálu, Bangladéši a na Srí Lance. Oproti častým představám mívá běžné sárí pouze 5 - 6 metrů. Výjimku tvoří některé typy jihoindických sárí, které mohou dosahovat až úctyhodných osmi metrů.

Shampoo style

28. ledna 2011 v 13:27 StyLe<
Šampóni jsou kluci kteří jsou pěkní,vždy upravení. Mají delší rozcuchané a nagelované vlasy. Stejně jako holky mají rády růžovou a oblečení mají vždy sladěné. Poslouchají převážně Pop,R´n´B a někdy i hip-hop. Vypadají namachrovaně a někteří také i jsou!..
Znám pár takových kluků. Někdy jsou hrozní,moc si osobě myslí. Jak jsou nejlepší borci světa,jak všechno znají a umí! A Hlavně co na nich nemám ráda je to,jací jsou to děvkaři. Prostě užít si a konec!
Nejčastěji nosí oblečení značky: Ed Hardy,versace,Armani,Von Duch,Diesel,Playboy..Skate styLe

28. ledna 2011 v 13:27 StyLe<
Pokud jde o skateboarding, určitě jde o víc, než jen ježdění na prkně. Skating je životní styl, ke kterému neodlučně patří i konkrétní typická móda a pravda je taková, že její oblíbenost díky síle komerce rok od roku stoupá.


Přestože skateing jako takový je spíše nekomerční záležitostí, vzhledem k tomu, jak volně a nevázaně se snaží vypadat, plné regály značkových věcí a předražené ceny v obchodech říkají něco jiného. V dnešní době jde převážně o image. Takže pokud příště potkáte na ulici nějakého toho " skejťáka", nebuďte si až tolik jisti, že vlastní i nějaké to prkno. Každopádně ať s prknem nebo bez, skate styl je rozhodně in.

Co tedy ke skate stylu neodlučně patří? Především jsou to široké boty, ve kterých je místa mnohdy skoro i na peněženku a klíče, jejichž tkaničky se ovšem oproti původnímu účelu rozhodně nezavazují. Samozřejmostí jsou volné, nejlíp ještě trošičku ošoupané kalhoty či třičtvrťáky s rozkrokem až u kolen a tričko či mikina velikosti XXL - prostě všechno free a pohodlné. A pokud jde o skate samotný, chce to nápisy, nálepky, barvičky, prostě osobitý a hlavně jedinečný street style.

Co se týče značek nejlepší jsou Powell, Antihero, Bullet, Real skateboards, DVS, Matix, Flip, Spitfire, Tech Deck, Jessup, Santa Cruz, Peace, Créme, Acme skateboards, Quiksilver, ale samozřejmě i světoznámé značky jako DC, Adio či Etnies. Správnej "skejťák" přece musí ty správné boty, kalhoty, tričko a mikinu.


sCene styl

28. ledna 2011 v 13:27 StyLe<

Nejprve bych vám chtěla vysvětlit, co to vůbec znamená Scene. Scene (mnoho lidí to neví, čtěte "sín") se v mnohém podobá emu, ale přesto je dost odlišné. Asi největší rozdíl je v tom, že scene kids jsou narozdíl od emařů veselí a sebevědomí.

Neutápí se v depresích, ale milují život, nenosí pouze černobílé kombinace oblečení, ale naopak barevné a výstřední, se šílenými kombinacemi. Jako je emo typické svou černou patkou, scene stoprocentně poznáte podle co nejbarevnějšího a nejneobvyklejšího účesu.

Dalším z rozdílů je i hudební vkus. Mnoho ze scene queens a scene kings poslouchají hardcore nebo punk, vyjímkou ale není ani metal, nebo rap. Prostě naprostá svoboda výběru, poslouchejte si co chcete, buďte sví a hlavně nekopírujte a nepodřizujte se ostatním! Scene také často chodí na nejrůznější koncerty, a to nejen na ty velké, ale hlavně do klubů.

Mezi scene kids, a to je jedna z věcí společná s emem (předně však vycházející z hudební scény), je velmi rozšířené vegetariánství, a také náklonnost k SxE, což ve skratce znamená "nepij, nekuř, nefetuj a neměň pořád partnery". Více se dozvíte v podrobném článku o Straight Edge. Btw, scene kids můžete mimojiné poznat také podle slovníku, ale k tomuhle já se moc nepřikláním. Všude čtu, jak scene lidi poznáte podle slov "rawrrr" a "bang bang", ale kdyby to všichni hned používali, tak nevím jestli je to moc originální. A o originalitě je scene především, to si radši vymyslete slova vlastní :).Drag and Drop or Double ClickScene KidsDrag and Drop or Double Click

Scene kids jsou opravdu úžasní a obvykle extrémně krásní.
Scene kids milují zábavu kolem sebe. Spousta lidí si mylně plete Scene Kids s Emo. Je to ale hodně podobné. Rozdíl je v tom že scene kids nedbají tolik na jedíném stylu hudby a někteří z nich poslouchají třeba i rap z čímž se u Emařů moc často nesetkáváme.

Drag and Drop or Double ClickNázory Scene KidsDrag and Drop or Double Click

Scene Kids jsou velmi veselí a pořád se smějou. Nemají rádi smutné lidi, kteří berou vše příliš vážně. Velmi populární je být sXe, což znamená nekouřit nepít alkohol, nebrat drogy a u některých případů nepožívat ani kofein.Hhodně scene kids jsou vegani, ale ne vždy to dodržují.
81.6% Scene Kids má Myspace

Drag and Drop or Double ClickMluva Scene KidsDrag and Drop or Double Click

Velmi často používají slovíčka typu: "Rawrr.", "You are the sexy.", "Bang bang bang.", "I'm a ganstaa."
Hodně používají slova typu "rad" a "stellar".
Scene Kids mají rádi pokemony, ninja a podobné postavičky.
Scene Kids milují focení. Často se fotí se zakrytou pusou nebo očima. Všechny fotky si upravují v photoshopu do té míry že vypadají jako plastoví.prostě dokonalost. Scene Kids mají velmi vysoké sebevědomí a nesnesou na sobě jedinou chybičku. V Americe jsou Scene Kids ještě více nenávidění než Emo. Žádná Scene Girl o sobě neříká že je Scene.

Drag and Drop or Double ClickScene oblečeníDrag and Drop or Double Click

Kalhoty - Úzké těsně přiléhavé jeansy v různých barvách, nejen v černé. Holky nosí barevné ulítlé sukně a pod ně leginy.
Trička - trička s co nejvíc ulítlým nápisem, Hello Kitty, mráčky, duha, sluníčka, puntíky, proužky, trička kapel, srdíčka, atd.
Šperky - populární jsou barevné korále, čím větší tím lepší. Na krku pověšené různé přívěšky ve tvaru srdce apod. Scene Kids nosí také pyramidové pásky jako Emo. Obří náušnice jsou velmi časté. Do vlasů si dávají veliké mašle nebo nějaké dětské sponky. Sponky s Hello Kitty, korunky apod.
Boty - vansky (kostičkované), barevné baleríny, Conversky (každá jiná nebo tkaničky na každé botě jiné).
Scene make-up - jak holky tak i kluci sází na velmi výrazné líčení. Nejzákladnější jsou velmi tmavé linky kolem očí, které mohou být dotáhlé až za hranici obočí. Scene Girls nosí velíké umělé řasy a hodně namalované oční víčka barevnými stíny. Objevují se barvy jako modrá, fialová, žlutá, oranžová a červená. Nezáleží tolik na barvách, ale na originalitě nápadu.
Scene vlasy a úcesy - jedna z nejdůležitějších věci jsou u Scene Kids vlasy. Jsou buď hodně tmavé nebo naopak velmi světle blond. Do svého úcesu přidávají hodne barevných pramínků v několika barvách. Zase platí pravidlo, že čím víc crazy, tím líp. Holky mají často prodloužené vlasy. Ofina spadá do očí, ale nikdy není uplně přes oči, protože by nebylo vidět líčení. Vlasy jsou nahoře na hlavě rozcuchané a dole jsou prameny absolutně rovně vyžehlené.→ROCK styLe

28. ledna 2011 v 13:21 StyLe<
Rockový styl je docela rozšířený pojem. Pár slovy se vám tu pokusim vysvětlit, co to je vlastně rock zač.
Rock
je jak druh hudby, tak druh oblékání. Do rockového stylupatří neodmyslitelně černá barva a jakákoli jiná. Je mezi námi plno lidí, kteří rock poslouchají. Podle toho se i oblékají. Černé oči, nehty a tmavé ležérní oblečení. Tohle všechno jakoby patřilo do rocku. Plno zpěvákůrockových skupin se podle této módy obléká. Zařaďme sem třeba Lauriho, zpěváka THE RASMUS. Nosí černé ležérní oblečení, černě orámované oči a černé nehty. Další dobrý příklad je třeba Bill z TOKIOHOTEL. Ze začátku byl jeho styl opravdu rockový.Černé vlasy, nehty, oči a tmavý styl oblékání. Nosil plno prstenů anáramků. Na krku měl kolikrát i takzvané obojky. Další věc, která do rocku patří. Obojky se prodávají jak na krk, tak na ruce. Nejvíc v kurzu sou obojky s "bodci". Nestojí moc peněz. Další doplněk sou náramky a prsteny. Náramky to mohou být jakékoli v masivních rozměrech. Nejlepší sou silné. Potom prsteny. Je v podstatě jedno, jaký ten prsten je. hlavní je, aby neměl žádný kamínky. Může být i masivních rozměrů. Pár jich vlastním. Potompásky. Pásky mohou s s "pyramidami" nebo "lebkami". Je to v podstatě jedno.

Doufám, že sem vám styl ROCK dostatečně doplnila. Jestli by se našlo, s čím byste nesouhlasili, napište mi to do komentářů, já se to pokusim napravit.

→Metál Styl

28. ledna 2011 v 13:20 StyLe<
Heavy metal:
Jeden z nejoblíbenějších metalových stylů, který se vyznačuje především velkou melodičností a vysoko položeným, čistým zpěvem. Bývá poměrně rychlý a často se v něm objevují sborově zpívané refrény.

Power metal:
V tomto příjemně melodickém stylu je velký důraz kladen na texty, jež popisují hlavně doby dávných válek a mystických bojovníků, kteří se jich účastnily.


Speed metal:
Je to velice rychlá verze heavy metalu, jehož melodičnost bývá většinou poražena pouze neuvěřitelnými hlasy zpěváků.


Trash metal:
Jedná se o styl, o poznání tvrdší než styly předešlé, u něhož je většinou důraz kladen na rychlou a agresivní hudbu.


Death metal:
Asi nejtvrdší styl, který se dá nalézt. Je charakteristický chroptivým zpěvem, kterému častokrát není ani rozumět a častými boostry kytar. Texty bývají často kritické vůči společnosti.


Doom metal:
Tento styl také obsahuje chroptivý zpěv, který je hlavním znakem death metalu, ale často se k němu připojuje vysoký ženský hlas a hlavně je zde mnohem pomalejší hudba. Také se zde velmi často objevují hudební nástroje jako housle, violoncela a flétny.


Black metal:
Stále poměrně tvrdý styl, ale položený do o něco vyšších tónin, což se týká jak hudby, tak i zpěvu. I zde se využívají nástroje jako klávesy, housle a violancela. Mnoho black metalových skupin používá jako svou image bíle obarvené tváře okrášlené různými černými pošklebky. :)))


Grind core:
A hned se zdá, že death metal není tak tvrdý jak na první poslech zněl. Tento styl je jeho mnohem tvrdší a brutálnější verze, což se týká hudby i zpěvu.
Industrial :metal
Jde o hodně rychlý metal, doplněný kovovými a dunivými zvuky strojového typu.

·

Gothic metal:
Je to vlastně odlehčená a melodičtější verze doom metalu. Vyznávají se zde především hluboké, čisté, mužské hlasy, propletené s vysokými ženskými hlasy. Opět se zde objevují různé hudební nástroje, které nepatří zrovna do skupiny metalových. Celkově tento styl připomíná starobylou hudbu, okořeněnou perfektní melodii a hlasy.


Progresive metal:
Jedná se hlavně o skupiny, jenž se skládají z hudebníků, kteří mají svůj hudební vrchol už za sebou a hrají takový průřez tou měkčí polovinou metalu. Dá se říci, že v některých oblastech až hraničí s rockem.


Atmospheric metal:
Tento styl je asi nejměkčí součástí metalu, jedná se o pohodovou hudbu, doplněnou o zvuky přírody, která se hodí spíše pro relaxaci.


Folk metal:
Opět jde o tu měkčí část metalu, ve které si skupina většinou vezme nějakou známou melodii a upraví ji do podoby metalu. Často se používají nástroje charakteristické pro danou zemi.

·

Symphonic metal:
Metal skloubený se symfonickým orchestrem. Pokud se povede vyvážit metal s vážnou hudbou tak, aby jedno nerušilo to druhé vzniká naprosto neuvěřitelná kombinace, ale není mnoho skupin, kterým se to povede.


Dark metal:
Styl více než podobný black metalu, vybroušený špetkou gothic metalu.


White metal:
Název zahrnující všechny styly, které mají co dočinění s křesťanskými texty a podobně.


Čím si ještě víc zhoršuješ akné???

14. ledna 2011 v 16:54 Ostatní rady a tipy
ázračné vodičky a předražené krémy tvoji pleť nezachrání, pokud budeš svoje akné zhoršovat díky zlozvykům, které si možná ani neuvědomuješ.
Jestli patříš mezi ty méně šťastné, kterým obličej "zdobí" zarudlé pupínky a otravné boláčky, nejspíš taky čekáš na to, až se do obchodů dostane nějaký zázračný krém, který tě ošklivého akné nadobro zbaví.

Víš ale, že proti němu můžeš začít bojovat jednoduchou změnou svého chování? Zjisti, jestli neděláš některou z chyb, které tvoje akné pěkně přiživuje.

Kouření
Kouření je samo o sobě dost nepříjemný zlozvyk, který se podepisuje na tvém vzhledu i zdraví. A má vliv i na akné. Díky nikotinu totiž dochází ke stažení drobných cévek v kůži, a vlivem toho je kůže hůře zásobována živinami a kyslíkem. Zároveň nejsou odváděny odpadní produkty, a tím se celkový stav kůže zhoršuje. Špatná zpráva je, že negativní vliv na akné nemá jen to, když ty sama kouříš, ale i častý pobyt v zakouřeném prostředí.

Nevhodná kosmetika
Na akné existuje celá škála kosmetických výrobků, jestli ho máš vážně silné, měla bys vyhledat pomoc kožního lékaře. Pokud totiž budeš používat nevhodnou kosmetiku, jen ho zhoršíš. Častý peeling, čistící vody s alkoholem i krémy s obsahem vazelíny, které ti zanášejí póry, by pro tebe měly být naprosté tabu.

Počasí
To, jak je venku, bohužel neovlivníš. Můžeš ale ovlivnit, jak dlouho venku jsi a jak vyrážíš ven "ochráněna". V horkém slunci i teď v zimě v silných mrazech bys neměla zapomínat na vhodný krém, aby tvoje pokožka netrpěla. V horku a vlhku se akné pěkně daří, stejně tak ti ho zhorší zapařené a propocené oblečení. Promysli tedy, v čem vyrážíš v pátek tančit na diskotéku. Když oblečeš něco neprodyšného, možná budeš překvapena, až ti na zádech vyskáče ošklivá krupička.

Léky a chemické látky
Některé léky mohou akné zhrošovat. Bereš-li něco pravidelně, přečti si příbalový leták, jestli se to netýká právě tebe. Na seznam škodičů patří třeba vitamín B12 nebo některé léky proti epilepsii.


Menstruace
Všimla sis, že těsně před menstruací se ti pleť nápadně zhorší? Hormonálními změnami a zvýšenou tvorbou mazu  prostě dostává pokožka víc zabrat a pupínky jsou tu. Zkus na to myslet a těsně před menstruací si naplánuj důkladnou očistu pleťovou maskou. Pomůžeš tím svým pórům přestát tvoje dny s menší pohromou.

Mléko
O tom, jak moc je nebo není zdravé, se spekuluje docela často. V jednom nedávném testu se ale zjistilo, že kdybys pila denně pravidelně alespoň půl litru mléka, tvoje akné se zhorší až o padesát procent! Zajímavé je, že nejhorší výsledky mělo na svědomí odstředěné mléko.

PŘEČTI SI TAKÉ:

Potraviny
Chipsy, čokoláda, pomeranče, ořechy... Tyhle dobroty nesly dlouho pověst potravin, které umí zhoršit akné. Odborníci ale tvrdí, že je to naprostý nesmysl a že záleží pouze na individuální citlivosti. Zkus vysledovat, jestli se ti po některém jídle pleť skutečně nezhoršuje. A rozhodně hodně pij, protože nedostatečně hydratovaná pleť má tendenci se víc mastit, a tím je i náchylnější k tvorbě akné.

Stres
Někomu se ze stresu a psychického vypětí dělají na čele vrásky, tobě místo toho vyraší na bradě nový pupínek. Všimla sis, jak se ti teď v pololetí zhoršila pleť? Klidně může být na vině to, jak se nervuješ z písemek a zkoušení. Naučit se nestresovat není snadný úkol, ale kvůli krásnější pleti by ses o to mohla aspoň pokusit. ;-)

Pobyt v prašném prostřední
Prach a drobný píseček může ucpávat póry a ty máš hned obličej samý nafouklý boláček. Chystáš se třeba o letních prázdninách k moři. I tam - hlavně při procházkách po písčité pláži - dostane tvoje pleť zabrat. Nezapomínej se proto dostatečně mazat a večer poctivě čistit pleť.

Dotyky
Nad něčím ses zamyslela a nevědomky sis přitom podepřela bradu dlaní. Chyba! Nejen že tlakem na pleť škodíš svým pórům, ale ještě jim při dotyku dopřeješ pěknou dávku bakterií, které mohou za ošklivé zarudlé vřídky. Nezapomínej si pravidelně mýt ruce mýdlem a zkus omezit dotyky na svém obličeji. Jak? Namaž si ruce nějakým hodně voňavým krémem. Když si podepřeš obličej, ucítíš vůni a dojde ti to.