Prosinec 2010

Vánoční Vtipy

18. prosince 2010 v 16:28 Pro zasmání...
Fanouš se udiveně vyptává Jendy: "Proč chceš od Ježíška dvě soupravy elektrických vláčků?"
"Chci si taky hrát, když je táta doma!"
Byla takhle jednou perfektní ženská, co potkala perfektního chlapa. Po perfektním randění měli perfektní svatbu a perfektní líbánky. Jejich celý život byl perfektní. Jednou takhle o vánocích, všechno pod sněhem, který se valil z mraků v hustých chuchvalcích, jeli tihle perfektní manželé autem domů, když vidí, jak na ně v chumelenici někdo u krajnice mává. Protože to byli perfektní lidi, samozřejmě zastavili a on tam stojí Ježíšek, plný pytel dárků. Tak ho naložili. Když je poprosil, rádi mu vyhověli, že mu pomůžou rozvést dárky. Tak tak jezdí po kraji od domu k domu, až na jedné cestě dostali smyk a napálili to do stromu. Přežil to jen jeden z nich. Kdo? No samozřejmě perfektní žena, protože perfektní chlap a Ježíšek přece neexistují. A jak to vidí chlap? No, když prefektní chlap a Ježíšek neexistují, tak musela řídit perfektní žena, což vysvětluje tu autonehodu.


Slavnostně vyzdobený vánoční stromeček, všude uklizeno, z kuchyně se line vůně štědrovečerní večeře, zkrátka vánoční pohoda.
Na stropě je přibitá skoba a na ní visí starší paní.
Ve dveřích stojí manželský pár v tichém zděšení. Ticho přeruší manžel:
"Teda ta Tvoje máma je ale formát, lepší vánoční dárek mi snad ani nemohla dát..."


O štědrém dnu volá Franta svému kámošovi: "Hele nemáš dneska na půl dne čas?" Kamarád se diví: ,,Zrovna dnes, a proč?" "No já jen že mám doma postavenej betlém a chybí mi tam osel....."


"Vstávej, Františku, už je bílý den," budí chlapce o Vánocích babička.
Franta mrzutě povídá: "No a? Sníh už je přes dva týdny."


Upozorňuje doktora před Vánocemi manželka: "A né, že zase jako minulej rok projdeš den předem všechny dárky pod rentgenem!"


Do myslivny zavítá v noci Santa Claus, veliký ranec dárků na zádech. Myslivec vyskočí z postele, popadne flintu a namíří ji na nebohého Santu. Pak se dá do hlasitého lamentování: "Takového drzého pytláka jsem ještě neviděl! Klidně si přijít i s úlovkem přímo do hájovny, a ještě uprostřed noci!"


"U nás doma je pod stromečkem jedna a tatáž věc, ale každý, fakt každý Vánoce," říká spolužákům Vašek.
"Co, prosím tě?"
"Stojan."


"Byl jsi dneska hodný? Neukradl jsi nic? Nenadával jsi?" vyptává se Ježíšek malého chlapečka. "No tak se to už konečně nauč, já ti dárky věčně nosit nebudu!"


Jaký je rozdíl mezi Vánocemi před 15 lety a dnes?
Před 15 lety člověk přemýšlel: "Budou dárky, nebudou dárky?"
Dneska přemýšlí: "Bude na dárky, nebude na dárky?"


"Počkej, nechoď sem!" křičí na manželku z ložnice pan Hanák. "Já ti ještě musím zabalit ty náušnice...!"


Jsou dva sourozenci, chlapeček a holčička, a přijdou Vánoce. Holčička dostane velikánskou kupu dárků, ale chlapeček jenom kopací míč. Holčička se mu posmívá: "Kiš, kiš, ty máš jenom míč a já mám hromadu dárků!"
Chlapeček se jen záhadně usměje a prohodí: "To víš, někdo má jenom míč, někdo zase rakovinu!"


"Můj táta je kutil," chlubí se kamarádům Jenda. "Když nám o Vánocích nesvítily svíčky na stromečku, začal je opravovat. A nakonec to dopadlo tak, že když je zapojil do zásuvky, svíčky nic a začal nám svítit taťka!"


"Dal jsi mu ten nůž?"
"Ano."
"A co říkal?"
"Auuu..."


"Tati, celý den jsem nejedl maso, abych viděl zlaté prasátko, tak proč jsem ho neviděl?" stěžuje si o Štědrém večeru Filípek.
"To víš, chlapče, dnešní doba. Jak je něco ze zlata, hned ti to ukradou!"


Chlápek vybírá dárek k Vánocům: "Máte něco levného, užitečného a hezkého?"
"Třeba tady kapesníčky," ukazuje ochotně prodavačka, "pro koho to máte?"
"Pro manželku."
"Tak to bude určitě překvapená."
"To jo," souhlasí ženáč, "ona myslí, že dostane pod stromeček kožich!"


Paní Eva se přitulí k manželovi a přede: "Miláčku, copak mi dáš letos k Vánocům?"
"Napřesrok zlaté náušnice," povídá muž rozvážně. "A letos dvě dírky na ně!"


Tři si povídají o tom, co udělají s vánočními odměnami. První říká: "Pracuji v německé bance. Z vánočních odměn si koupím auto a za zbytek pojedu na dovolenou."
Druhý povídá: "Pracuji v Daimler Chrysler. Za vánoční odměny si nechám vybudovat bazén a za zbytek pojedu na cestu kolem světa."
Třetí praví: "Já pracuji na finančním úřadu a za vánoční odměny si koupím svetr."
Ostatní se ho ptají: "A co zbytek?"
Finančák odpoví: "Zbytek mi na něj přidají rodiče!"


Na Vánoce křičí malý Filípek přes celý byt na maminku u sporáku: "Mamí, mamí, stromeček hoří!"
"Říká se, svítí, a ne hoří," poučí ho matka.
Chlapeček za chvíli zase začne křičet: "Mamí, mamí, záclony už také svítí!"


"Pane šéf, můžete mi dát zítra volno?" ptá se v práci pan Urbánek. "Manželka chce, abych jí pomohl s vánočním úklidem."
"Z takového důvodu vám přece nebudu dávat volno!" rezolutně to odmítne ředitel.
"Děkuji," oddechne si zaměstnanec. "Věděl jsem, že je na vás spolehnutí."


Známý se ptá automechanika: "Cos dostal letos k Vánocům?"
"Bezvadnou motorovou pilu," chlubí se opravář.
"Tak to už nebudeš muset auta rozebírat, ale budeš je moct rovnou rozřezat na kousky, viď?"

=/ achjo...

18. prosince 2010 v 16:28
Ahoj ♥Sbénka moc ale opravdu moc se omlouvám...Poslední dobou vůbec nestíhám...už se těším na vánoce až si odpočinu...Jinak vám všem přeju pohodově prožité Vánoční svátky,hodně zdraví,štěstí,lásky,pohody na Vánoce a úspěšný rok 2011 =))♥

ovce...

Konečně pátek...

3. prosince 2010 v 17:55
Uff...konečně pátek,venku je kupa sněhu a pořád sněží...už se těším až budou vánoce
->hlavně na tu atmosféru...stromek,cukroví,čaj,dárky,sníh...Užasná atmosféra... =)))
zmrzlinka...

Trendy zima 2010/2011 – Dámské zimní boty

3. prosince 2010 v 17:47 Trendy

Zimní kozačky nad kolena

Horkým favoritem letošních trendů pro zimu 2010/2011 jsou extra dlouhé kozačky, jejích délka končí na stehnech. Extra vysoké zimní kozačky se prodávají s podpatkem i bez a díky jejich všestrannosti jsou vhodné k mnoha druhům oblečení. Mezi to nejoblíbenější patří především šaty a sukně. Nic nezkazíte, pokud si k vysokým kozačkám nad kolena vezmete hubené džíny či legíny. Ať tak či tak, zimní kozačky na stehna jsou letošním horkým trendem.

Vysoké boty bez podpatku

Dalším letošním trendem budou boty bez podpatku, které tak nahrazují vysoké podpatkové kozačky. Boty bez podpatku je možné kombinovat především s různými druhy šatů. Vysoké zimní boty bez podpatku se také hodí pro ženy, které často chodí a jejich nohy si tak značně odpočinou od klasických zimních kozaček.

Boty z umělé kožešiny

Ač vypadají trochu extravagantně jejich síla a oblíbenost roste každým dnem. V minulosti jsme se již se zimními botami z umělé kožešiny setkávali a vypadá to, že v letoším roce se tato móda znovu vrátí. Jedná se o praktické a sportovní zimní boty jejichž styl nezná mezí a jsou vyráběny v několika variantách včetně elegantních zimních bot z umělých kožešin. Jejich výhodou je především možnost kombinace s různých druhem oblečení, nejčastější kombinací jsou džíny.

Ohrnuté zimní kozačky

Letošním dalším horkým trendem co se zimních bot týče jsou tzv. kozačky s ohrnutým vrškem. Zcela jasné o jaký druh kozaček jde uvidíte z obrázku níže. Jedná o módní trend, který s kombinací vhodného kvalitního oblečení doladí celkový styl k naprosté dokonalosti. Jejich hlavním znakem je svůdnost.

Nejlepší materiál? Přece vlna

3. prosince 2010 v 17:43 Trendy
Stále jsou velice úspěšné osvědčené zimní a podzimní textilie jako samet, manšestr, tvíd, flanel, kůže a vlna. Dále je oblíbeným materiálem úplet, a to vlněný i bavlněný, který je příjemně hřejivý a nejvíce se využívá pro výrobu takzvaných street huček. Ty nosí hlavně teenageři naražené nízko do čela. Tento způsob oblékání je pro ně součástí životního postoje a čepice z úpletu nosí celoročně. "K pleteným svetrům, polodlouhým kabátům a klasickým pleteným šálám se zase nejvíce hodí pletené čepice s kšiltem. Tím nemyslím běžné kšiltovky, které nosí třeba příznivci hip hopu. Mám na mysli pletené kšiltovky, jež mívají mnohdy i větší horní část, která pak přepadává na jednu či druhou stranu. Kšilt u těchto modelů nebývá výrazný, většinou je také potažen pleteným materiálem," vysvětluje stylistka a majitelka pražského salonu Marion, Marie Tyburcová.
Na foto zleva: Halens a Marks & Spencer
Na foto zleva: Deichmann, Marks & Spencer, NewYorker
Na foto: vlevo Halens, uprostřed a vpravo Marks & Spencer

Barety nejen pro dámy...
Pletené čepice a barety jsou oblíbené už několik let, letos se ale mezi módní trendy řadí háčkovaný způsob zpracování. V baretu v tomto stylu budete vypadat romanticky a něžně v každém věku. "Hitem pro tuto zimu jsou barety, zda s kšiltem či bez, pletené či látkové, ve výrazných nebo nenápadných barvách už záleží na vás. Vycházejte z vašeho stylu oblékání i odstínu obličeje," radí stylistka a vizážistka Dana ze serveru stylistkaberanova.cz s tím, že světlému typu nelichotí příliš výrazné barvy. Vodítkem při výběru by vám měla být i barva vašich očí. Pokrývky můžete též doplnit menší ozdobou. Na materiál, jakým je pletenina a pletáž, se tento rok používají ozdobné akcenty, mezi něž patří korálky, perličky, barevné flitry a bambulky.
Na foto: vlevo Deichmann, uprostřed a vpravo NewYorker
Na foto zleva: Halens, Marks & Spencer, NewYorker

...a klobouky nejen pro pány
Také klobouky se během tohoto roku hlásí o své místo ve světě módy. Takže se dámy nebojte zabrousit do šatníku svých partnerů, protože, jak už jsme vás upozorňovali, letí doplňky v pánském stylu. A co se týče klobouků, měly by být s lehce zvednutými bočními okraji a promáčknutou střechou. "Tento doplněk je celoročně aktuální, vhodný i pro teplý podzim a zimu. Počítejte ale s tím, že v mrazivém počasí vás příliš nezahřeje," upozorňuje Dana Beranová. A Marie Tyburcová ji doplňuje: "Už dlouhá léta se tento trend snaží znovu prorazit módní návrháři, kteří jej nikdy ve svých kolekcích neopomenou. V Čechách to chce určitě odvahu k výměně čepice za klobouk, protože pražské ulice nejsou anonymní jako třeba ty newyorské."

Nebojte se barev
Barvami letošního podzimu jsou hnědá, slonová kost a béžová. Ovšem ani čepicí v šedém odstínu či černé určitě nic nezkazíte. To je prostě klasika, kterou můžete kombinovat s čímkoliv. Pokud ale chcete zvýraznit váš celkový outfit a rozjasnit si pošmourné zimní dny, zvolte tyto doplňky v modré, fialové, žluté, červené či tmavší zelené. Právě tyto barvy jsou letos in pro různé druhy doplňků. K čepici ve výrazné barvě si pořiďte rukavice a šálu ve stejném odstínu a výsledek bude dokonalý.