Listopad 2010

Vánoce

28. listopadu 2010 v 13:23 Různé♥
Co jsou vlastně Vánoce?
 25. prosince se slaví narození Ježíše Krista. V době sčítání lidu v římské říši se odebral Josef z Nazareta do judského Betléma, aby se tu zaregistroval s Marií, která v té době čekala dítě. "Když tam byli, naplnily se jí dny, kdy měla porodit. I porodila syna a položila jej do jeslí, protože v zájezdním útulku nebylo pro ně místo..." (Luk 2,1-7). Tak se narodil dlouho očekávaný a předpovídaný Boží syn, jehož jedním z jmen je "Emmanuel" = "Bůh s námi". Vánoce znamenají, že Bůh k nám přišel v Ježíši Kristu, aby se s námi solidarizoval, aby s námi zůstával ve všech našich situacích, a aby každému z nás nabídl cestu k Bohu.

Advent byl dobou očekávání příchodu Spasitele na svět. Slovo Advent pochází z latinského "adventus", což znamená "příchod".Zapalují se svíčky na adventním věnci.Vánoční punč

28. listopadu 2010 v 13:14 Různé♥
Potřebujeme:
50g rozinek, 1dl rumu, 1/4litru silného čaje, 1/4litru červeného vína, plátek citronu, skořici.

Postup :
Pro 4 porce. Rozinky zalijeme rumem a necháme několik hodin máčet. Čaj, víno, citron a skořici zahřejeme k varu. Do sklenice rozdělíme rozinky s rumem, zalijeme punčem a podle chuti osladíme. Naléváme do čajových nebo punčových sklenic s kovovou objímkou (nejlépe předem nahřátých). Punč podáváme po jídle s přiloženou lžičkou.

http://www.adrikad.com/michane_napoje/vanocni_punc.jpg


Peeling - brousek na krásu

21. listopadu 2010 v 13:39 Ostatní rady a tipy


Pomůcky

miska vatové tampóny, houbičky olej slunečnicový, olivový nebo dětský citrón sůl krém mletá káva lžička peeling v tubě (kupovaný)

Peeling doma - navlhčení pleti 

Nezapomeňte , že vždy provádíme peeling na odlíčenou a navlhčenou pleť borovou vodou, neperlivou minerálkou nebo odvarem z bylin (například z květu černého bezu, listů maliníku, třezalky, meduňky..)

Příprava peelingu 

Do misky dejte slunečnicový, olivový či dětský olej, přidejte špetku soli s jódem a kápněte pár kapek citrónu nebo pomeranče. Pokud vám více voní káva, dejte do misky čajovou lžičku svého krému, který máte vyzkoušený nebo olivového oleje a přidejte půl čajové lžičky mleté kávy.

Promíchání 

Směs dobře promíchejte.

Nanášení peelingu 

Jemně masírujte pleť 2-3- minuty.

Opláchnutí 

Opláchněte obličej vlažnou vodou

Rada 

Peeling obličeje můžete provádět 1x týdně večer, stačí 2-3 minuty. 1x za měsíc si udělejte peeling na celém těle. K tomu stačí kelímek zakysané smetany a 5 polévkových lžic kuchyňské soli. Pamatujte - kůže nesmí být suchá. Nemasírujte silou, stačí lehce od nohou nahoru. Po omytí ucítíte svěží a hebkou pleť.

Trik 

Jako pomocníky můžete použít houbu, lufu, jemný kartáč nebo žínku. Nezapomínejte na hrubou kůži na loktech, tu po peelingu potřete mandlovým olejem nebo jojobovým olejem (říká se mu tekuté zlato indiánů), který zakoupíte v kosmetických salonech nebo v prodejnách s přírodními produkty. U loktů doporučujeme ještě jeden recept. Rozpulte citrón nebo pomeranč a lokty do půlek vložte, stačí 5 minut a 


Zákaz...=/

20. listopadu 2010 v 12:26
Aojky Sbénka omlouvám se,ale nemůžu na pc mám zákaz =( dostala sem 5 z matiky a proto sem nemůžu...tak sem píšu páč mě sem brácha na chvilu pustil...tk pá ;´(