Péče o rty

23. října 2010 v 16:52 |  Ostatní rady a tipy
Žádná rtěnka i při sebevětší snaze nebude vypadat luxusně, nebudou-li vaše rty v dobrém stavu. Je to způsobené především tím, že rty mají málo mazových žlázek a postrádají schopnost vytvářet sluneční filtr, nemají samy žádnou ochranu.
Rozpraskané rty jsou běžné v zimě i v létě, v kterémkoliv roční období. Příčinou suchých a popraskaných rtů je chladný a suchý vzduch nebo sluneční záření a vítr. Pravidelné používání balzámu na rty nabízí nejrychlejší způsob zacelení a uzdravení. Balzámy obsahují vosky a oleje, které uklidňují a léčí. K dostání jsou i balzámy na rty s přídavkem hřejivého mentolu nebo s hojivými účinky z výtažků aloe vera. Mnohé už poskytují ochranu proti slunečnímu záření, nezbytnou při pobytu venku.
Balzám
K prevenci a péči aplikujte balzám denně, tak aby přesahoval přes okraj rtů. Hledejte balzám s ochranným faktorem proti slunečnímu záření s obsahem vitamínu A, C nebo E a s kyselinou AHA.
Praskání rtů
Praskliny se většinou objevují po noci strávené na suchém vzduchu. K prevenci si aplikujte balzám ještě před spaním a použijte zvlhčovač vzduchu.
Opary
Bývají způsobeny především virovou infekcí. Vypadají jako puchýřky nebo otevřené hnisající ranky. Abyste se vyhnula nové infekci, použijte k nasazení rtěnky vatový tampón.
Rozpíjení rtěnky
K rozpíjení rtěnky dochází, když je pleť kolem úst bez kolagenu a elastické tkáně, což je následek věku nebo kouření. Použijte voskovou konturovací tužku na rty, abyste ošetřila jejich okraje. To by mělo pomoci udržet rtěnku za touto linkou.

  
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama