Krásné oči

22. října 2010 v 12:28 |  Oči
Kosmetické tipy pro krásné oči * Když máš opuchlé oči, přilož na víčka použitý vlažný sáček heřmánkového čaje a nech působit 10 minut.
* Nekuř a pij dostatek vody - okolí očí si zachová zdravý vzhled!
* Líčidla nanášej na denním světle, protože tak je bude vnímat i tvé okolí. V koupelně je umělé světlo a tak bys pak venku mohla vypadat trochu zmalovaně, nebo "tvrdě".
* Oční stíny přepudruj, aby nalíčení déle vydrželo.
* Pokud si tvaruješ řasy, udělej to před nanesením řasenky, jinak riskuješ, že se řasy poškodí.
* Při nanášení líčidel používej vhodné nástroje, nákup dobrých štětců, štětečků a tužek je investice, která se vyplatí.
* Všechny kosmetické pomůcky udržuj v čistotě, aby nedocházelo k alergickým reakcím.
* Líčidla rozhodně nikomu nepůjčuj, mohlo by lehce dojít k infekci.
* Všechna líčidla měj vždy v suchu (v nejhorším případě postačí i plastiková krabička).
* Při líčení řasenkou se dívej do zrcadla vždy směrem dolů. Řasy se při této poloze lépe líčí. * Zbav se zvyku "pumpovat" uzávěrem s tvarovacím štětečkem. Do obalu s řasenkou se tak dostává vzduch a její obsah pak rychleji vysychá.
* Řasenku nikdy nenanášej na řasy umaštěné od krému nebo make-upu. Výrazně se tak snižuje trvanlivost líčení. Navíc se ti může řasenka obtisknout na horní nebo dolní víčko nebo se rozpít.
* Pokud máš kruhy pod očima nebo unavenou pleť, nanášej na spodní řasy řasenku malinko, nebo třeba vůbec.Líčení alá kočka! < Kočičí oči zkus vytvořit kombinací suchého stínu a lesku na oči. Kočičího efektu dosáhneš, když použiješ stín a konturovací tužku. Vykresli nejdříve spodní linku, kterou se snaž táhnout rovně. Začni od vnitřního koutku a maluj linku na vnitřní sliznici dolního víčka. V místech, kde se oko začne zvedat, vyjeď zpod spodní řasy a protáhni oči co nejvíc do stran (neobtahuj svůj tvar oka, vytvořila bys kulatý tvar). Potom teprve vykresli horní linku a napoj ji na spodní. Vnitřní koutky a místo pod obočím poťukej slabou vrstvičkou lesku na oči. A je to!Nosíš brýle?
A víš, jak se líčit? Poradíme ti! K rozšíření a zvětšení očí je vhodnější než si celou partii popudrovat lesklým bílým práškem použít např. linku bílou kajalovou tužkou na vnitřní stranu víčka. Stíny pak nanášej rovnoměrně po celém víčku. Nedoporučují se tmavé linky, protože orámované oko pak vypadá ještě menší! Vhodné je použít lesklé odstíny. Barvy očních stínů používej jakékoliv dle současné módy a trendů, ale nezapomínej, že ideálem pod brýle jsou barvy nižší až střední sytosti a vyššího jasu.
K zvýraznění očí zmenšených očními skly je dobré použít řasenku. Rozšíření oka pomocí optiky lze zmenšit pečlivým orámováním např. šedou nebo černou tužkou nebo linkou pomocí očních stínů. Tmavší barvy těsně nad horním víčkem směrem dozadu ubíhající v tmavší ploše také zmenšují.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama